– MŮJ PŘÍBĚH –

Život v etapách

Jozef Regec se narodil na Slovensku v roce 1965. Více než 25 let je však jeho domovem Jihomoravský kraj, městys Černá Hora.

Mé začátky

Pocházím ze slovenského města Kežmarok. Jako mladík jsem postupně prošel cyklistickými tréninkovými středisky v Popradu a Dubnici nad Váhom. V roce 1984 v 19 letech se mi podařilo dostat do armádního oddílu Dukla Brno. Tam jsem se vypracoval do československé reprezentace.

Reprezentant

Svou profesionální sportovní kariéru jsem nastartoval v roce 1986, když jsem vyhrál první etapu prestižního Závodu míru v ukrajinském Kyjevě. Ve žlutém trikotu vedoucího jezdce jsem pak absolvoval devět etap a celkově jsem skončil sedmý. V Praze, kde se jela poslední část, mě vítaly stovky fanoušků. Jako pro jedenadvacetiletého mladíka to byl pro mě obrovský zážitek. Úspěchy přicházely dál. Na olympijských hrách 1988 v jihokorejském Soulu jsem byl desátý mezi jednotlivci, což je dosud nejlepší umístění československého cyklisty na OH.

Předávání zkušeností

Po ukončení sportovní kariéry v roce 1999 jsem chtěl zkušenosti předávat dál a začal jsem trénovat. Od roku 2000 jsem dělal národního trenéra cyklistické reprezentace a poté také trenéra v Rakousku. Po návratu v roce 2006 jsem připravoval české cyklisty na mistrovství Evropy a světa. Můj trenérský vrchol byl, když jsem se jako vedoucí cyklistické výpravy účastnil olympijských her 2004 v Aténách a 2012 v Londýně. Zároveň jsem se stihl trenérsky věnovat i mládeži, což dělám dosud. Jsem přesvědčený, že všechny malé děti je potřeba ke sportu vést.

V politice

Ve volbách v roce 2010 jsem se stal senátorem za obvod č. 49 - Blansko. V Senátu jsem člen Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Vybral jsem si ho, protože jako sportovec jsem jezdil po světě a poznal jsem spoustu cizích zemí a jejich problémů a zároveň jsem se naučil jazyky. Současně jsem předseda Podvýboru pro sport a také poradce prezidenta Miloše Zemana v oblasti sportu. Pravidelně se s panem prezidentem scházím a informuji ho o novinkách. Letos po šesti letech jako senátor chci svůj mandát na Blanensku a Boskovicku obhájit.

– SENÁTNÍ VOLBY 2016 –

Srdcem pro
Blanensko 
a Boskovicko